fbpx

Lionel Messi: oglejte si vseh 500 golov nogometnega čarovnika v dresu Barcelone

Lionel Messi

Nogometaša Barcelone Lionel Messi je na zadnji prvenstveni tekmi postavil nov mejnik. V 92. minuti je zabil 500. gol za nogometni klub FC Barcelona. Za to si ne bi mogel izbrati boljšega tekmeca in boljšega trenutka. Zabil ga je namreč največjemu rivalu, Realu iz Madrida, ki je sicer redna stranka čudežnega dečka iz Argentine, in to na njegovem stadionu Santiago Bernabeu, za povrh pa še v izdihljajih tekme, s čimer je tudi potopil beli balet ter Barcelono ohranili v tekmi za naslov španskega prvaka. Ob tem neverjetnem dosežku je prav, da se temu čudodelcu na zelenici poklonimo s posnetkom vseh njegovih 500 zadetkov v dresu Blaugrane.

Lionel Messi je v nedeljo na največjem nogometnem derbiju na svetu El Clasico v dresu Barcelone dosegel že svoj 500. gol! Za nogometnega velikana iz Katalonije je čudežni dežek iz Argentine neuradno debitiral na tekmi proti ekipi FC Portu 16. novembra leta 2003, na svoji prvi uradni tekmi za Barcelono pa je nastopil 16. oktobra 2004, ko je bil na barcelonskem stadionu Montjuïc na sporedu katalonski derbi proti Espanyolu.

Lionel Messi na katalonskem derbiju leta 2004.
Lionel Messi na katalonskem derbiju leta 2004

Tedaj je ekipo vodil Nizozemec Frank Rijkaard, Messi pa je s številko 30 vstopil osem minut pred koncem srečanja, ki ga je po golu Deca pred več kot 30 tisoč navijači dobil slovitejši klub iz Katalonije. Prav Portugalec je bil tisti, ki ga je na zelenici zamenjal Argentinec. Debitiral je s 17 leti 3 meseci in 22 dnevi.

Tedaj je igral na mestu desnega bočnega napadalca. Za svoj prvi gol v dresu Blaugrane je potreboval sedem mesecev in pol. Dosegel ga je v 34. krogu španske La Lige, 1. maja 2005 proti ekipi Albacete na domačem stadionu Camp Nou. Bil je to lob, mojstrsko pa mu je podal nihče drug kot še ena nogometna legenda Brazilec Ronaldinho.

V prvi sezoni (2004/05) je Messi na igrišču v povprečju prebil 77 minut. Vse ostalo je zgodovina. Številko 10 – ta je rezervirana izključno za nogometno odličnost (nosili so jo Diego Maradona, Pele, Zlatko Zahovič, Michel Platini, Zinedine Zidane, Roberto Biaggi …) – je podedoval od Ronaldih.

Že 266. srečanje Real Madrida in Barcelone je bilo prava poslastica za nogometne sladokusce. Poleg atraktivnih golov in preigravanja ter obvezne vroče in malo manj obvezne prave krvi (krvavel je prav Messi) pa je večni derbi postregel tudi z novim neverjetnim mejnikom Messija.

Messi, ponos Barcelone.
Messi, ponos Barcelone

Argentinec je v dresu Balugrane dosegel že 500. gol. Messi je sicer v Madridu zadel dvakrat, sprva za izenačenje na 1 : 1, nato pa še v zadnjem napadu za 2 : 3 v korist Barcelone. Z dvema goloma je postal tudi najboljši strelec na dvobojih med Barcelono in Realom. Na večni lestvici je namreč s 16 zadetki prehitel legendarnega Realovega napadalca Alfreda Di Stefana. V spodnjem posnetku si lahko ogledate vseh 500 golov Messija v dresu Barcelone.