FBピクセル

スロベニアのミティア・エルガベル、信じられないほどの幸運に恵まれ、クアドリクロスの世界チャンピオン

Kolesar Mitja Ergaver je novi svetovni prvak v štirikrosu.

幸運は勇敢な者に続きます。スロベニアのマウンテンバイカー、ミティア・エルガベルは、幸運にも、スキークロスの自転車版であるクアドリクロスで世界チャンピオンになりました。クアドリクロスには、スロベニア人にも世界チャンピオンのフィリップ・フリサールがいます。エルガベルがどのようにして驚異的な偉業を達成したかをご覧ください。

Slovenski gorski kolesar Mitja Ergaver je novopečeni svetovni prvak v štirikrosu. V velikem finalu je izkoristil padec preostalih treh tekmovalcev tik pred ciljem in Sloveniji v italijanskem Val di Soleju priboril zlato medaljo. Slovenijo je v izločilnih bojih sicer zastopalo kar pet tekmovalcev, med njimi tudi svetovni prvak v smučarskem krosu フィリップ・フリサール, ki je končal kot 10.

続きを読む: ”Superman” na fixiju kot za šalo švigne mimo specialkarjev

Sreča je bila na Ergaverjevi strani že prej. V četrtfinalu je izkoristil padec dveh kolesarjev in se tako prebil med najboljših osem. V polfinalu se je že zdelo, da ne bo v boju za odličja, saj je bil v svoji skupini tretji, a so komisarji zaradi nepravilnega starta v mali finale poslali Čeha Tomaša Slavika. In ko se je v velikem finalu že zdelo, da si bodo medalje razdelili Avstrijec Hannes Slavik, Britanec Luke Cryer in Američan Barry Nobles, se je zgodilo to, kar se v športu rado dogaja. Da ni konec, dokler zares ni konec. Vsi trije so tik pred ciljem padli in Ergaverju, ki je trojici dihal za ovratnik, se je na široko odprla pot do zmage, kar je znal izkoristiti. Oglejte si njegovo neverjetno pot do naslova svetovnega prvaka v štirikrosu.