축구 역사상 가장 멍청한 자책골이 아닐까? 오스트리아 축구선수 다비드 알라바(David Alaba)가 유럽축구선수권대회를 앞두고 몰타와의 친선경기에서 어린이 축구리그에 걸맞은 실수를 저질렀다. 그가 어떻게 그물을 흔들고 온 세상 앞에서 미소를 지었는지 보세요!

Se je David Alaba podpisal pod najbolj neumen avtogol v zgodovini nogometa? Če bi šlo za petletnika, se takšna poteza ne bi zdela nič presenetljivega, a od reprezentanta Avstrije in nogometaša münchenskega Bayerna tega ne bi pričakovali. Česa takega si nogometaš njegovega kova pač ne bi smel privoščiti. Se strinjaš?

더 읽어보기: 유로 2016: 유로 2016에서 가장 가치 있는 축구팀과 축구선수

Vratar Ramazan Ozcan se je lahko samo prijel za glavo.

Pisala se je 87. minuta, ko je imela Avstrija proti Malti zmago trdno v svojih rokah (vodila je z 2:0), obe strani pa sta samo še čakali na zadnji sodnikov žvižg. A potem je prišel vložek, vreden amaterske lige. Alaba in vratar avstrijske reprezentance se nista razumela in priča smo bili najbolj neumnemu avtogolu v zgodovini! In tekma je spet postala zanimiva, čeravno samo za nekaj minut.

In medtem ko se je Alaba blamiral, je takole mojstrsko nemško čast na Euru 2016 reševal njegov klubski kolega, branilec Jérôme Agyenim Boateng.