这是足球史上最愚蠢的乌龙球吗?奥地利足球运动员大卫·阿拉巴在欧洲足球锦标赛前对阵马耳他的友谊赛中犯下了一个足以在儿童足球联赛中犯下的错误。看他如何摇动自己的网,在全世界面前微笑!

Se je David Alaba podpisal pod najbolj neumen avtogol v zgodovini nogometa? Če bi šlo za petletnika, se takšna poteza ne bi zdela nič presenetljivega, a od reprezentanta Avstrije in nogometaša münchenskega Bayerna tega ne bi pričakovali. Česa takega si nogometaš njegovega kova pač ne bi smel privoščiti. Se strinjaš?

阅读更多: 2016 年欧洲杯:2016 年欧洲杯最有价值的球队和球员

Vratar Ramazan Ozcan se je lahko samo prijel za glavo.

Pisala se je 87. minuta, ko je imela Avstrija proti Malti zmago trdno v svojih rokah (vodila je z 2:0), obe strani pa sta samo še čakali na zadnji sodnikov žvižg. A potem je prišel vložek, vreden amaterske lige. Alaba in vratar avstrijske reprezentance se nista razumela in priča smo bili najbolj neumnemu avtogolu v zgodovini! In tekma je spet postala zanimiva, čeravno samo za nekaj minut.

In medtem ko se je Alaba blamiral, je takole mojstrsko nemško čast na Euru 2016 reševal njegov klubski kolega, branilec Jérôme Agyenim Boateng.