fbpx

Lionel Messi: pogledajte svih 500 golova nogometnog čarobnjaka u dresu Barcelone

Lionel Messi

Nogometaš Barcelone Lionel Messi postavio je novu prekretnicu u posljednjoj prvenstvenoj utakmici. U 92. minuti zabio je 500. gol za FC Barcelonu. Nisam mogao izabrati boljeg natjecatelja i bolji trenutak za ovo. Zabio ga je svom najvećem rivalu, madridskom Realu, koji je inače stalna mušterija argentinskog vunderkinda, i to na njegovom stadionu Santiago Bernabeu, i to povrh svega, u završnici utakmice koja je i potopila bijeli balet i zadržao Barcelonu u utrci za naslov španjolskog prvaka. Uz ovo nevjerojatno postignuće, pravo je odati počast ovom čudu na zelenilu snimkom svih njegovih 500 golova u dresu Blaugrane.

Lionel Messi je u nedjelju na najvećem svjetskom nogometnom derbiju El Clásico već zabio 500. gol u dresu Barcelone! Vunderkind iz Argentine neslužbeno je debitirao za katalonskog diva u utakmici protiv FC Porta 16. studenog 2003. godine, upisao je svoj prvi službeni nastup za Barcelonu 16. listopada 2004. godine, kada je bio u eteru na Barceloninom stadionu Montjuïc Katalonski derbi protiv Espanyola.

Lionel Messi u katalonskom derbiju 2004.
Lionel Messi u katalonskom derbiju 2004

U to vrijeme momčad je vodio Nizozemac Frank Rijkaard, a Messi je sa brojem 30 ušao je osam minuta prije kraja susreta koji je slavniji klub iz Katalonije dobio pogotkom Dece pred više od 30 tisuća navijača. Upravo je Portugalca na zelenom terenu zamijenio Argentinac. Debitirao je star 17 godina 3 mjeseca i 22 dana.

U to vrijeme igrao je na poziciji desnog bočnog. Za svoje prvi pogodak u dresu Blaugrane trajalo je sedam i pol mjeseci. Ostvario je to u 34. kolu španjolske La Lige, 1. svibnja 2005. godine protiv tima Albacete na domaćem stadionu Camp Nou. Bio je to udarac, a majstorski ga je izveo nitko drugi do još jedna nogometna legenda, Brazilac Ronaldinho.

ČITAJ VIŠE: Top 5: najviše zarađuju među nogometašima u sezoni 2016./17

U prvoj sezoni (2004./05.) Messi je na travnjaku u prosjeku provodio 77 minuta. Sve ostalo je povijest. Broj 10 - ovaj je rezerviran isključivo za nogometnu izvrsnost (nosili ga Diego Maradona, Pele, Zlatko Zahovič, Michel Platini, Zinedine Zidane, Roberto Biaggi...) - naslijedio je Ronaldove.

Već 266. susret Real Madrida i Barcelone bio je prava poslastica za nogometne sladokusce. Uz atraktivne golove i nadigravanje te obaveznu vruću i malo manje obaveznu pravu krv (iskrvario je Messi), vječiti derbi također poslužio s novim nevjerojatne prekretnice Mesija.

Messi, ponos Barcelone.
Messi, ponos Barcelone

Argentinac je već zabijao u dresu Balugrana 500. gol. Messi je u Madridu zabio dvaput, prvo za izjednačenje na 1:1, a onda u posljednjem napadu za 2:3 u korist Barcelone. S dva pogotka postao je i on najbolji strijelac u susretima Barcelone i Reala. Na vječnoj je vagi sa 16 pogodaka prestigao legendarnog napadača Reala Alfredo Di Stefano. U videu ispod možete vidjeti svih 500 golova Messija u dresu Barcelone.