fbpx

Nezaustavljivi Lewandowski zabio je Bayernu 5 golova u 9 minuta!

Lewandowski uspio nemoguće: 5 golova u 9 minuta!

Robert Lewandowski postigao je nevjerojatnih 5 golova u razmaku od 9 minuta u susretu šestog kola njemačke Bundeslige na domaćoj Allianz Areni i poveo Bayern iz zaostatka 0:1 u vodstvo 5:1. Legenda kaže da Lewandowski i dalje zabija!

Da Robert Lewandowski stroj za golove bio je jasan mnogim ljubiteljima nogometa, ali ono što nam je priredio u šestom kolu njemačkog prvenstva nitko nije očekivao. Poljak koji je ušao u igru s klupe (zamijenio početkom 2. poluvremena Thiago Alcantara) postigao nevjerojatnih 5 golova za Wolfsburg u samo 9 minuta. Nije ni čudo da se nakon zadnjeg gola za glavu uhvatio i trener serijskog njemačkog prvaka Pep Guardiola.

ČITAJ VIŠE: Bez rasprave, najljepši poen u povijesti ping ponga!

Ni Guardiola nije mogao vjerovati svojim očima.

U prvom poluvremenu Bayernu nije išla igra (od 25. minute nakon pogotka Caligiurija gubili 0:1, a isti je igrač pogodio vratnicu u 40. minuti), a Guardiolina rana izmjena itekako se isplatila. Bio je to Lewandowski nerješiva zagonetka za Wolfsburgovu obranu, jer je mrežu spašavao kao na pokretnoj vrpci. Samo se smirio u 60. minuti, nakon što je vratar gostujuće momčadi morao po 51., 52., 55. i 57. minuta još pet puta ubaciti loptu u gol. Kakopa je svoj juriš završio u velikom stilu od golova škaricama. Time je i postavio konačan ishod utakmice.

Lewandowski je bio veliki junak susreta protiv trećeplasiranog Wolfsburga.

Više od činjenice da je Bayern ostao neporažen i da je Wolfsburg prvi put u tekućoj sezoni položio oružje pred suparnikom, utakmica će se pamtiti po rekordu Lewandowskog. Jer ne samo da je zabio najbrži hat-trick u povijesti (držao je ovo do sada pet minuta autora Michaela Tönniesa s postignućem iz 1991.) postao je i najbrži strijelac pet golova u utakmicama Bundeslige i uopće prvi rezervist na svijetu koji je postigao takav pothvat. Poljak je u jednoj večeri postavio tri rekorda, a još uvijek drži rekord po broju postignutih golova u jednoj utakmici. Dietera Müllera iz 1977. godine (u utakmici kada je Köln pobijedio Werder 7:2 postigao je šest golova).